Modul vodárenství a stručný popis možností

Obecný popis modulu pro vodárny naleznete zde.

Zadávání údajů o plátci

V adresáři odběratelů vody se zadávají fakturační a zasílací adresy. Dále zde jsou definovány způsoby plateb záloh, doplatků, vracení přeplatků. Definuje se i způsob komunikace a mnoho dalšího.

 

 

 

 

Definice odběrného místa

Každé odběrné místo je identifikováno číslem odběru, které se v našem systému skládá z knihy a strany. V tomto formuláři se také zadávají veškeré údaje potřebné k fakturaci i k tisku smluv.  Protože snad každá vodárna (vlastně opravdu každá) má svůj text smlouvy, tak zde je spousta definovatelných polí, které můžete pro tisk smlouvy použít.

Program je schopen dle zadané adresy odběrného místa automaticky vyhledat GPS souřadnice objektu, které následně ještě můžete upřesnit snadným přetažením bodu na zobrazené mapě.  Tato funkcionalita se také velmi hodí při odečítání stavů vodoměrů pomocí zařízení se systémem Android (telefon či tablet),  která je popsána zde.

K odběrnému místu se zároveň dají nadefinovat i veškeré údaje o srážkových vodách, které samozřejmě systém umí i automaticky fakturovat.

 
 
Zadávání údajů o odečtech stavů odběrného místa

K odběrnému místu se dají i manuálně (ale doporučujeme automatický import z přenosných zařízení) nahrávat nové stavy vodoměrů.  Zde také dochází k automatickému rozpočítání spotřeby podle datumů odečtů, pokud během této doby došlo ke změně ceny, nebo sazby DPH. Rozpočítání je prováděno poměrem dnů. Pokud jste se ale třeba k odběrateli nedostali na odečet, tak Vám program dle průměrné spotřeby tohoto místa navrhne odhad spotřeby.

 
 
Zobrazíte si jakékoli přehledy a statistiky

Podívejte se jen na 2 příklady statistických součtů, kterých jste schopni sami si v systému udělat nespočet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jen pro příklad zde dáváme náhled, jak může vypadat faktura. Je to Vámi definovatelný formulář, tak si vzhled faktury můžete upravit podle svých potřeb.

Velmi podobný formulář může být i pro tisk faktury společně se složenkou ve spodní části dokladu.