PŘÍPADOVÁ STUDIE DOPRAVA

Prisped s.r.o.

“Poskytovat špičkové přepravní služby vyžaduje řemeslnou excelenci v logistice a kvalitní ERP systém s napojením na další systémy.”

V čem Datainfo pomáhá?

  • Kompletní ERP systém s provázanými moduly
  • Snadné ovládání
  • Možnost importu i exportu dat do specializovaného systému pro dopravce Doprava 3K
  • Sledování nákladů a výnosů za střediska i jednotlivá vozidla 

Společnost
Prisped s.r.o.

Obor
Doprava

Lokalita
Královehradecký kraj

Web
www.prisped.cz

Použité řešení 
ERP Datainfo, Napojení na Doprava 3K

Případová studie

Firma PRISPED vznikla v roce 1990 s vozovým parkem vozidel do nosnosti 3,5 t. V roce 1993 jsme pořídili čtyři soupravy tahačů s návěsy a začali provozovat mezinárodní kamionovou dopravu. Postupem času se vozový park zvýšil a v současné době má naše firma čtrnáct těchto souprav, z nichž jsou dvě soupravy chladírenské a zbytek lowdeck. Provádíme přepravy klasických paletových zásilek, přepravy pod řízenou teplotou, přepravy muldovými návěsy a přepravy, kde je třeba 3 m vnitřní výšky.

Ve firmě si od začátku potrpíme na špičkovou přepravní službu pro zákazníka. S rostoucí konkurencí je to pro nás cesta, jak obstát a dále se rozvíjet. Komplexita našeho podnikání a nároky na efektivitu dávno přerostly možnosti složitých Excelových tabulek. Řešení jsme nalezli v chytrém propojení našeho účetního systému ERP Datainfo a specializovaného systému pro dopravce Doprava 3K.

Provázanost mezi systémy nám umožňuje mít na jednom místě celou firmu a všechna potřebná data pro její řízení, a zároveň využít propracovanost systému 3K při řešení specifických týkajících se přepravy. Důležité je pro nás i snadné ovládání a intuitivní práce se systémem Datainfo.